you're offline
Wróć

Zbiórka odzieży, ekojarmark i warsztaty

Od 17/06 do 18/06
bielany-zielone_zapedy-10062022-390.jpg
Wszystkich, którym bliskie jest hasło „Zero waste” czyli ograniczanie liczby wytwarzanych odpadów i negatywnego wpływu na środowisko, zapraszamy do udziału w spotkaniu pt. Zielone zapędy.

Czekamy w piątek 17 czerwca i w sobotę 18 czerwca. W programie – zbiórka odzieży, warsztaty kreatywne oraz ekojarmark! Wstęp wolny!

PRZYNIEŚ NIEUŻYWANE JUŻ UBRANIA POMÓŻ PODOPIECZYM FUNDACJI „ZOBACZ MNIE”!

W piątek i sobotę wspólnie z inicjatywą „Ubrania do oddania” organizujemy zbiórkę odzieży.

Za każdy kilogram odzieży, który dzięki „Ubrania do Oddania” wróci do drugiego obiegu i pojawi się w firmowych w butikach cyrkularnych, fundacja „Zobacz mnie” z Wrocławia otrzyma darowiznę w wysokości 1 złotego. Fundacja wspiera ciężko chore i niepełnosprawne dzieci. Finansuje ich rehabilitację, terapię sensoryczną, a także kupuje sprzęt medyczny i leki.

Dodatkowo każdemu, kto przyniesie minimum 5 kilogramów odzieży podarujemy piękną, oryginalną miskę wykonaną z łupiny kokosa.

Zbiórka ubrań odbędzie się w piątek 17 czerwca w godzinach 14-19 oraz w sobotę 18 czerwca w godzinach 12-19.

Serdecznie zachęcamy do przejrzenia swoich szaf i wzięcia udziału w naszej zbiórce! Ponieważ rzeczy mają trafić do drugiego obiegu, prosimy o przynoszenie ubrań i dodatków niezniszczonych, czystych i kompletnych.

Z regulaminem zbiórki odzieży i przyznawania nagród można zapoznać się pod linkiem.

WARSZTATY KREATYWNE – DAJ DRUGIE ŻYCIE STARYM PRZEDMIOTOM

W sobotę 18 czerwca od godziny 12:00 do godziny 17:00 zapraszamy na warsztaty kreatywne w stylu zero waste!
Pokażemy, że ze starej, zużytej odzieży, jak na przykład koszulki czy dżinsy można wykonać niepowtarzalne dekoracje na ścianę oraz biżuterię. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

EKOLOGICZNY JARMARK!

Warsztatom towarzyszył będzie ekologiczny jarmark lokalnych rękodzielników. Na stoiskach znajdą się rozmaite produkty wykonane z poszanowaniem środowiska naturalnego. Jarmark będzie doskonałą okazją, żeby porozmawiać z wystawcami i dowiedzieć się więcej o tym, jak powstawały produkty i jakich ekologicznych surowców użyto do ich wykonania.