Zobacz, jak działają niesamowite materiały! – warsztaty naukowe dla dzieci

image

Inteligentny drut, ciecz nienewtonowska czy znikający atrament będzie można zobaczyć i przetestować 15 czerwca w naszym Centrum. Podczas zajęć naukowych dzieci poznają materiały i substancje, które zdają się przeczyć prawom fizyki. Wstęp wolny!

Już w sobotę na żądne wiedzy i ciekawe świata dzieci czeka nie lada gratka! Nasze Centrum zamieni się w pracownię naukową, w której uczestnicy zajęć spróbują podważyć prawa fizyki. Nie zabraknie eksperymentów z inteligentnym drutem, niesamowitą cieczą, która będzie się zachowywać jak ciało stałe oraz atramentami, które  pod wpływem ciepła będą znikać z papieru. Maluchy dowiedzą się, jak odkrycia naukowców mogą ułatwić codzienne życie, zwiększyć bezpieczeństwo i być źródłem ekscytującej zabawy.

Do końca roku w ramach cyklu „Akademia małych odkrywców” odbędzie się jeszcze 7 spotkań. Udział w każdym z nich nagradzany jest pieczątkami, które mali akademicy mogą zbierać w specjalnym indeksie. Pieczątki można wymieniać na nagrody. Za udział w czterech spotkaniach można otrzymać pluszowy piórnik, w sześciu spotkaniach – mały zestaw plastyczny, w ośmiu – duży zestaw plastyczny. Ci, którzy wezmą udział we wszystkich spotkaniach w ramach cyklu, będą mogli odebrać zestaw naukowy „Mały geniusz”.

„Akademia małych odkrywców” odbędzie się 15 czerwca. Zajęcia będą prowadzone od godz. 12.00 do 17.00. Udział w zabawie jest bezpłatny.  

Serdecznie zapraszamy!

 

WIĘCEJ WYDARZEŃ