Zobacz elektryzujące eksperymenty! – warsztaty naukowe dla dzieci

image

Prąd z cytryny, pociąg z baterii czy elektryczne świetliki będzie można zobaczyć i przetestować 16 listopada w naszym Centrum. Podczas kolejnego spotkania z cyklu „Akademia małych odkrywców” dzieci dowiedzą się wielu ciekawostek o elektryczności. Wstęp bezpłatny.

Jak uzyskać prąd z cytryny i czy wyłącznie z tych owoców można wykonać naturalną baterię? Odpowiedź na pytanie znajdą dzieci biorące udział w „Akademii małych odkrywców”. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, jak powstaje prąd oraz jaki udział ma w tym miedź i cynk. Na spotkaniu powstaną proste silniczki i elektryczne świetliki, które zaskoczą działaniem małych naukowców. Prace będą zabierane przez uczestników do domów.

„Akademia małych odkrywców” to cykl comiesięcznych spotkań, podczas których dzieci poprzez barwne eksperymenty poznają pojęcia naukowe z zakresu fizyki lub chemii. Udział w każdym z nich jest nagradzany pieczątkami, które mali akademicy mogą zbierać w specjalnym indeksie. Pieczątki można wymieniać na nagrody. Za udział w czterech spotkaniach można otrzymać pluszowy piórnik, w sześciu spotkaniach – mały zestaw plastyczny, w ośmiu – duży zestaw plastyczny. Ci, którzy wezmą udział we wszystkich spotkaniach w ramach cyklu, będą mogli odebrać zestaw naukowy „Mały geniusz”.

„Akademia małych odkrywców” odbędzie się 16 listopada. Zajęcia będą prowadzone od godz. 12.00 do 17.00. Udział w zabawie jest bezpłatny.  

Serdecznie zapraszamy!

WIĘCEJ WYDARZEŃ