Zabawy chemią w "Akademii małych odkrywców"

image

Czy chemia może służyć zabawie? O tym przekonają się ci, którzy wezmą udział w kolejnym z cyklu spotkań „Akademia małych odkrywców”. W sobotę 16 lutego mali uczestnicy wspólnie wykonają popularną zabawkę – slime na trzy sposoby.
Slime, czyli plastyczna masa wyglądem przypominająca galaretę, od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród najmłodszych. Można ją kupić, ale znacznie więcej radości sprawi wykonanie jej samodzielnie.

W sobotę 16 lutego w pasażu naszego centrum handlowego pojawi się laboratorium chemiczne, które zaprosi dzieci na wyjątkowe warsztaty. Uczestnicy dowiedzą się, jak własnoręcznie można wykonać slime’a. Do wyboru młodych chemików będą trzy receptury. Dzięki nim powstaną zabawki o różnych kolorach i fakturze. Uczestnicy poznają proporcje poszczególnych składników i zasady ich łączenia, a następnie pod okiem animatorów wykonają zabawki, które będzie można zabrać do domu.

Do końca roku w ramach cyklu „Akademia małych odkrywców” odbędzie się 11 spotkań. Udział w każdym z nich nagradzany jest pieczątkami, które mali akademicy mogą zbierać w specjalnym indeksie. Pieczątki można wymieniać na nagrody. Za udział w czterech spotkaniach można otrzymać pluszowy piórnik, w sześciu spotkaniach – mały zestaw plastyczny, w ośmiu – duży zestaw plastyczny. Ci, którzy wezmą udział we wszystkich spotkaniach w ramach cyklu, będą mogli odebrać zestaw naukowy „Mały geniusz”.
„Akademia małych odkrywców” odbędzie się 16 lutego od godz. 12.00 do 17.00. Udział w zabawie jest bezpłatny.  

Serdecznie zapraszamy!

 

WIĘCEJ WYDARZEŃ