Zabawa z wodą w „Akademii Małego Ekologa”

image

15 lutego zapraszamy dzieci do udziału w zabawach, pokazach chemicznych i warsztatach.

Dlaczego woda jest tak ważna dla środowiska i człowieka? Jak można oczyścić wodę? Jak ograniczyć zużycie wody na co dzień? Odpowiedzi na te pytania będzie można znaleźć w trakcie zabaw, pokazów chemicznych i warsztatów „Akademii Małego Ekologa”. Spotkanie odbędzie się 15 lutego w godzinach 12:00-17:00 w naszej galerii handlowej. Wstęp wolny.

Tym razem mali uczestnicy poznają bliżej właściwości wody i jej znaczenie dla ekologii. Ta substancja towarzyszy nam każdego dnia i rzadko zastanawiamy się, dlaczego jest tak ważna dla życia i zdrowia człowieka.

Podczas sobotnich warsztatów dzieci dowiedzą się, co to jest wskaźnik pH oraz co można za jego pomocą wyczytać z wody. Sprawdzą też, co czai się w brudnej wodzie z jeziora i jest widoczne pod mikroskopem oraz dlaczego ważne jest oczyszczanie wody. Uczestnicy warsztatów wspólnie zbudują  prostą kolumnę filtracyjną, obrazującą sposób oczyszczania wody i spróbują za jej pomocą przefiltrować brudną wodę. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się, jak oszczędzać wodę i dlaczego jest to ważne dla środowiska.  

Serdecznie zapraszamy!

WIĘCEJ WYDARZEŃ