Troszczymy się o środowisko

image

Centrum Handlowe Auchan Bielany mieści się tuż przy drogach prowadzących do popularnych miejscowości wypoczynkowych i atrakcji turystycznych Dolnego Śląska. Centrum znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia - stolicy Dolnego Śląska – jednego z najpiękniejszych miast w Polsce. Zaledwie 20 kilometrów od Centrum położony jest Park Krajobrazowy Dolina Bystrzycy, a niewiele dalej Ślężański Park Krajobrazowy i Góra Ślęża. Takie sąsiedztwo zobowiązuje nas do szczególnej troski o ochronę środowiska naturalnego.

Na co dzień podejmujemy działania zmierzające do ograniczenia negatywnego wpływu centrum handlowego na środowisko. Obejmują one takie obszary, jak m.in.: zarządzanie odpadami i recykling, optymalizację zużycia energii elektrycznej i wody, zapobieganie zanieczyszczeniu środowiska oraz bioróżnorodność.

ODPADY I RECYKLING

Na terenie centrum handlowego wydzieliliśmy specjalne pomieszczenia, gdzie segregujemy odpady i oddzielnie składujemy surowce wtórne – papier, plastik, metal i szkło. Staramy się, aby zredukować odpady komunalne do minimum.

OPTYMALIZACJA ZUŻYCIA ENERGII I WODY

Nasze centrum handlowe stosuje system zarządzania energią elektryczną oraz klimatyzacją, regularnie monitorujemy również zużycie wody. Dokładamy wszelkich starań, aby minimalizować zużycie energii elektrycznej – stosujemy energooszczędne oświetlenie i dostosowujemy natężenie światła do panujących warunków atmosferycznych.

BIORÓŻNORODNOŚĆ

Z uwagi na sąsiedztwo miejscowości wypoczynkowych i atrakcji turystycznych, ważne jest dla nas zachowanie równowagi ekologicznej i dostosowanie naszego otoczenia do współczesnych wyzwań ochrony środowiska. Na elewacji budynku od strony  północnej zamontowaliśmy budki dla jerzyków. Podczas wiosennych warsztatów ekologicznych planujemy budowę hoteli dla owadów, które następnie zostaną usytuowane na łąkach przy budynku.

ZAPOBIEGANIE ZANIECZYSZCZENIU ŚRODOWISKA

Stosujemy się do przepisów prawa oraz norm w zakresie ochrony środowiska. Nie poprzestajemy jednak na samym dostosowywaniu się do wymogów prawa, nieustannie dążymy do udoskonalania stosowanych w naszym obiekcie rozwiązań i wykraczania ponad narzucone normy w zakresie ochrony środowiska.

ZAPRASZAMY ROWERZYSTÓW

Wielu klientów przyjeżdża do nas na rowerach. Chcemy wspierać ekologiczny transport, dlatego przy naszym centrum handlowym czekają 3 wiaty rowerowe. W ich pobliżu umieściliśmy 2 samoobsługowe stacje obsługi rowerów, gdzie można naprawić jednoślad. Przy naszym obiekcie znajduje się również stacja rowerów miejskich czynna zgodnie z Wrocławskim Systemem Roweru Miejskiego.

SAMOCHODY ELEKTRYCZNE

Na terenie parkingu znajduje się stacja do ładowania samochodów elektrycznych. Podróżujący samochodami elektrycznymi mogą tu skorzystać z szybkiej stacji ładowania. Naładowanie baterii samochodu o pojemności od 20 do 40 kWh do optymalnych 80 proc., pozwalających na przejechanie około 100 – 180 km, zajmuje średnio od 10 do 20 minut.  Urządzenie zlokalizowane jest na parkingu w sektorze 17.

PRZESTRZEŃ DO ODPOCZYNKU W GALERII HANDLOWEJ

Na terenie galerii znajduje się kilka stref przeznaczonych do odpoczynku. Jedna z nich przy wejściu Bolesławiec, w której poza wygodnymi fotelami i stolikami można znaleźć także praktyczne miejsce dostosowane do pracy. Wzdłuż pasażu potrzebujący wytchnienia klienci mogą zasiąść na dużych i wygodnych ławkach wyposażonych także w pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów. W okolicy wejścia Sobótka do odpoczynku zapraszają komfortowe sofy, na których można usiąść i naładować baterie przed dalszymi zakupami. Największa strefa relaksu w naszej galerii znajduje się przy restauracjach, poza miejscami do siedzenia można skorzystać tu z bezpłatnego placu zabaw z grami interaktywnymi dla dzieci, a także dla tych, którzy w wolnych chwilach lubią zanurzyć się w lekturze czeka specjalnie przygotowany w tym celu kącik czytelniczy.

PRZESTRZEŃ DO ODPOCZYNKU WOKÓŁ GALERII HANDLOWEJ

W planach jest budowa zewnętrznego placu zabaw dla naszych najmłodszych gości.

DZIAŁANIA EDUKACYJNE

Włączamy się w różnorodne inicjatywy promujące ekologiczne zachowania i edukację w tym zakresie. Cyklicznie zapraszamy na warsztaty o tematyce ekologicznej i akcje promujące sport oraz zdrowy tryb życia. Przez cały rok zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do udziału w spotkaniach z cyklu „Akademii małego ekologa”. Podczas zajęć prowadzimy warsztaty, tłumaczymy dlaczego troska o środowisko jest bardzo istotna, a także wymieniamy zużyte przedmioty jednorazowego użytku jak baterie, czy butelki plastikowe na praktyczne przedmioty do wielorazowego użycia. Dodatkowo w ramach akcji przez cały rok na terenie galerii dostępna jest wystawa ekologiczna.

WIĘCEJ WYDARZEŃ