Magiczne eksperymenty z wodą – warsztaty naukowe dla dzieci 

image

Magia czy nauka? Pojęcie napięcia powierzchniowego już wkrótce nie będzie kryło przed małymi akademikami żadnych tajemnic! 17 sierpnia podczas zajęć naukowych dzieci obejrzą eksperymenty z użyciem wody. Wstęp bezpłatny. 

Już w sobotę na żądne wiedzy i ciekawe świata dzieci czeka fantastyczna zabawa z nauką! Tym razem uczestnicy zajęć skupią się na właściwościach wody. Nie zabraknie barwnych sztuczek i iluzji, które z pewnością zaskoczą małych akademików. Eksperymenty wyjaśnią, czym jest napięcie powierzchniowe, a zdobyta wiedza z pewnością przyda się na lekcjach w szkolnych ławkach.

„Akademia małych odkrywców” to cykl comiesięcznych spotkań, podczas których dzieci poprzez barwne eksperymenty poznają pojęcia naukowe z zakresu fizyki lub chemii. Udział w każdym z nich nagradzany jest pieczątkami, które mali akademicy mogą zbierać w specjalnym indeksie. Pieczątki można wymieniać na nagrody. Za udział w czterech spotkaniach można otrzymać pluszowy piórnik, w sześciu spotkaniach – mały zestaw plastyczny, w ośmiu – duży zestaw plastyczny. Ci, którzy wezmą udział we wszystkich spotkaniach w ramach cyklu, będą mogli odebrać zestaw naukowy „Mały geniusz”.

„Akademia małych odkrywców” odbędzie się 17 sierpnia. Zajęcia będą prowadzone od godz. 12.00 do 17.00. Udział w zabawie jest bezpłatny.  

Serdecznie zapraszamy! 
 

WIĘCEJ WYDARZEŃ