Akademia Małego Ekologa zaprasza na zajęcia!

image

Zapraszamy na cykl spotkań dla dzieci pt. „Akademia Małego Ekologa”! Podczas zabawy, pokazów chemicznych i warsztatów najmłodsi poznają właściwości różnych materiałów i dowiedzą się, jak lepiej zadbać o przyrodę. Pierwsze spotkanie już 18 stycznia o 12.00. Wstęp wolny!

Podczas spotkań z cyklu „Akademia Małego Ekologa” dzieci przekonają się, że nawet pozornie drobne działania mają znaczenie, gdy chcemy troszczyć się o środowisko!

Już 18 stycznia w trakcie pokazów chemicznych eksperymentów przeprowadzonych pod okiem instruktorów oraz warsztatów, dzieci poznają właściwości różnych rodzajów folii. Mali uczestnicy zajęć przekonają się czym różnią się folie biodegradowalne i hydrofolie od tych najbardziej popularnych oraz jaki mają wpływ na środowisko.

Dzieci zapoznają się też z alternatywami plastikowych opakowań, które są bardziej przyjazne środowisku. Prowadzący będą przekonywać małych uczestników między innymi do tego, że plastikową torbę na zakupy lepiej zastąpić bawełnianą. Następnie podczas warsztatów kreatywnych będzie można samodzielnie ozdobić taką torbę. Do dyspozycji maluchów będą kolorowe farby i szablony. Tak ozdobioną torbę będzie można używać w trakcie zakupów czy zapakować do niej rzeczy potrzebne w przedszkolu lub w szkole.  

Pierwsze spotkanie z cyklu „Akademia Małego Ekologa” odbędzie się w sobotę 18 stycznia w naszym centrum handlowym w godzinach od 12:00 do 17:00.

Plan kolejnych spotkań z cyklu:

15 lutego, 12:00-17:00 - Jak oszczędzać wodę

14 marca, 11:00-19:00 - Eko konkurs – wymieniamy zużyte baterie na ładowarki solarne

18 kwietnia, 12:00-17:00 -  Jak rosną rośliny

16 maja, 11:00-19:00 - Eko konkurs – wymieniamy plastikowe butelki na bionaczynia

13 czerwca, 12:00-17:00 - Drzewo i drewno

 

Udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

WIĘCEJ WYDARZEŃ